NOVINKA 2023 inspirace z oblasti energetiky (úspory, FVE, akumulace, dotace)

Téměř všichni dnes řešíme cenu energií, možnosti úsporných opatření a zdroje financování. Velmi pomoci může sdílení zkušeností s realizací úprav domu a provozem různých zařízení. Spíš než sledovat nespočet online anonymních referencí je vhodné se přímo setkat s dotyčným, který již dané opatření provedl a má chuť se podělit o zkušenosti. A proč by to dělal? Pořízením ať už střešní fotovoltaiky, tepleného čerpadla, zateplením objektu, či třeba nádrže na dešťovou vodu to nekončí, ale naopak začíná. Každý pak řeší nastavení, provoz, údržbu, a tak vždy přijde vhod poznat a podiskutovat s někým z blízkého okolí, kdo řeší to samé.

„Funguje to parádně, neměnil/a bych. Jsem spokojen/a, ale kdybych to pořizoval/a teď znovu, tak bych spíš…“ Zhodnocení a případné předání zkušenosti může být pro druhého velmi cenné, a právě formát diskusní besedy vytváří pro to vhodný prostor si navzájem pomoci. Vlastně je to obdoba, jako když se potkávají zkušení chovatelé králíků a radí mezi sebou, či i těm, kteří o chovu teprve uvažují.

Tento web a i facebooková stránka Inovace pro Hořice slouží sdílení zkušeností, dobré praxe mezi obyvateli Hořic a okolí.